چگونه به سایت ها اعتماد کنیم؟

دنیا تغییر کرده است. کسب و کار های قدیمی به سرعت در حال از بین رفتن هستند و جای خود را به شغلهای جدید می دهند. فروشگاه های اینترنتی در این بین نقش پر رنگی را ایفا میکنند. تقریبا در هر حوزه ای که فکرش را بکنید فروشگاه اینترنتی وجود دارد. در بعضی از بازار ها سهم بیشتر فروش را، فروشگاه های اینترنتی در اختیار دارند. برای مثال بالای 70 درصد موبایل، لپتاپ، کامپیوتر و لوازم جانبی ایران از طریق سایت ها خریداری میشوند.حدود 60 درصد کتاب های ایران از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری میشوند. این آمار ها همه نشان میدهند که خرید اینترنتی به یک فرهنگ تبدیل شده است.

فهرست مطالب

چند آمار جالب!!!

این ها همه نشان میدهد که خرید اینترنتی جزئی از زندگی روزمره ما شده است. هر روز وبسایت های بیشتری راه اندازی میشوند و محصولات خود را از طریق اینترنت به فروش میرسانند. اینجاست که یک سوال مهم پیش می آید:

چند نکته مهم!

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید نماد اعتماد الکترونیکی ست. نماد اعتماد الکترونیکی یکی از مهمترین ویژگی های یک وبسایت است و هر وبسایت فروشگاهی ای باید این نماد را داشته باشد. نماد اعتماد یک نماد دولتی است که از وزارت صنعت معدن تجارت صادر میشود و برای نظارت بر کار فروشگاه های اینترنتی ایجاد شده. در صورتی که یک وبسایت تخلفی انجام بدهد و مشتریان از آن سایت شاکی باشند این نماد منقضی میشود
logo-samandehi