asli-kala

تشخیص کالای اصلی :

بنا بر اینکه یکی از مهمترین دغدغه های مشتریان برای خرید کالا (چه حضوری و چه غیر حضوری) تشخیص اصلی بودن کالا می باشد ، گروه فروشگاه اینترنتی داوین کالا راه های ساده تشخیص اصالت کالا را به شما آموزش می دهد :

1. سایت مرجع : محصولات اصلی (برند) در کل دارای یک سایت مرجع می باشند که محصولات خود را در آن ارائه می دهند . ما یک نمونه را برای مثال ذکر می کنیم که در مورد تمامی برندها صدق می کند .

مثلاً شما می خواهید لباسشویی ال جی 10.5 کیلوگرم بخرید ، ابتدا از فروشنده بخواهید کد کامل محصول را به شما بدهد سپس کد را در اینترنت جستجو کنید اگر کد به سایت اصلی ال جی وصل شد (www.lg.com) و سایت لباسشویی 10.5 را با کد مربوطه نمایش داد یعنی کد محصول اصلی ال جی می باشد اما سوال اینجاست که برخی از سو استفاده گران کد های تقلبی بر روی محصولات خود هک می کنند ، ساده ترین راه ممکن : تطبیق عکس کامل نمونه مورد نظر با نمونه موجود در سایت می باشد که اگر شما کوچکترین تغییری نسبت به آن مشاهده کردید ، به اصلی بودن آن شک کرده و از خرید صرف نظر کنید .

2. خرید از سایت و فروشگاه های معتبر : این نکته از آن لحاظ حائز اهمیت است که اگر شما کالای غیر اصلی خریداری نمودید ، فروشنده به راحتی قابل دسترس باشد . مثلاً : برای فروشگاه های اینترنتی (سایت) نماد اعتماد الکترونیکی ، آدرس ثابت و مکان مشخص ، تلفن ثابت و موقعیت دقیق مکانی دارای اهمیت می باشد و برای فروشگاه های فیزیکی (حضوری) به مراتب راحت تر است (شما در حین خرید از مورد شماره 1 استفاده کنید) چون نمونه در دسترس شماست کد ، تصویر ، رنگ و تمامی این نکات قابل مقایسه با نمونه سایت مرجع می باشد .

3. مارک هک شده بر روی محصول : نمونه های تقلبی کیفیت چاپ و وضوح نمونه اصلی را ندارند و در بیشتر موارد رنگ چاپ با نمونه اصلی فرق دارد .

4. فاکتور معتبر فروشگاه : حتما از فروشنده بخواهید (چه حضوری و چه غیر حضوری) فاکتور معتبر با نشانی و اطلاعات تماس فروشگاه و مهر شده را به شما بدهد . که در صورت ارائه محصول بدل یا تقلبی شما سندی در دست داشته باشید . همچنین از فروشنده بخواهید تضمین اصلی بودن جنس را بر روی فاکتور برای شما قید کند .

* شما لایق بهترین ها هستید و گروه فروشگاه اینترنتی داوین کالا همواره جهت مشاوره رایگان در خدمت شما همراهان و هموطنان عزیز می باشد .